MRJADE Coffee

Founded in 2018 by MRJADE, born and raised in Europe MRJADE has composes this well with tha taste in Europe, where the highest quality forms of coffee are found. Combining the coffee quality in Germany an the Arabica culture in Turkey, it is packaged in Columbia, Brazil, Costa Rica and Kenya and mixed in Germany.

It takes its place in leaindg restaurants in Germany and in France, MRJADECOFFEE, which will be distributed to America and Arab countires and whose shops will be opened as soon as possible, is coming assertively.

Avrupa’da doğan ve büyüyen MRJADE tarafından 2018 yılında kuruldu. Kahvenin en kaliteli şekillerinin bulunduğu Avrupa’da damak tadı ile MRJADE bunu iyi kompize etti. Almanya’daki Kahve kalitesi ve Türkiye’deki Arabika kültürünü birleştirerek kendi Özel Reçetesi ile Colombia, Brezilya’dan, Kostarika ve Kenya’dan oluşan özel reçetesi ve Karma ile Almanya’da Harmanlanarak Türkiye’de Paketlenip Dünya Pazarına çıkıyor.

Almanya’nın önde gelen Restorantlarına ve Fransa’da yerini almakta… En yakın zamanda Amerika ve Arap ülkelerine dağıtımı yapılacak ve dükkanları açılacak olan MRJADE COFFEE iddalı şekilde geliyor.

Brand

MRJADE Coffee

Category

Food and Beverage